Pazartesi, Kasım 21

H.Sonu..
İşe 1.5 saat erken gelmenin avantajlarını kullanayım bu sabah :)
Bugün Pazartesi yeni bir hafta başlıyor ama ben şimdiden yorgunum ;) Umarım bu akşam erken yatarak bu açığı kapatabilirim..

Cumartesi,pazar bebisin odasıyla geçti...Uzunca bir süre hiçbirşey almadık bebişe 6 aylık olana kadar bekleyelim diye düşünerek..Ama İngiltere'den odasının aksesuarlarını aldığımızdan beri bir çırpıda gelişti herşey bir anda neredeyse odası bitti :)

Cumartesi yukarıda gördüğünüz takımı aldık Mothercare'den.. Gerçi bu modeli daha önce de beğenmiştim, aklımda bunu almak vardı ama gene de İkea ve modoko'ya baktık..İkea güzeldi  ama açıkcası bana pek dayanıklı gelmedi. Modoko'da birkaç mağaza dışında diğerleri hakikaten çok süslüydü. Mobilyaların üzerinde yazan "Hoşgeldin Prensesim" yazılarıyla oldukça eğlendik. Hatta öyle süslü bir yatak vardı ki eşim sünnet yatağımı bu dedi. :)) Biz kız bebek dedikçe bize süslü püslü her yeri parlayan mobilyalar gösterdiler.. Arkamıza bakmadan kaçtık :))

Sonunda gene ilk başta beğendiğimize döndük ve birçırpıda bitti..

Mobilyaları kırık beyaz, perdesi ve aksesuarların rengi ise nil yeşili & uçuk sarı oluyor kuzunun :) yani pembe hiçbirşeyi yok. Belki kıyafetleri olur :) Nedense pembe hiçbirşey bana güzel gelmiyor, krem,sarı,yeşil,mavi daha çok hoşuma gidiyor.. Sanırım senelerdir pespembe odalar görmekten kaynaklanıyor :)

Pazar günü de odasının boyasını aldık ve genel olarak bitti. Perdesi, yatak aksesuarları,halısı,duvar süsleri,arabası vs hazır...Bir tek kıyafet çok fazla yok hatta hiç satın almadım henüz çoğu bizim ofisten fransa'ya ihraç ettiklerimiz :) Nasıl olsa hediye gelecektir, hediyeler bir toplansın en son ay eksikleri alırım diye düşünüyorum ama bakalım ne kadar dayanabileceğim ;) Babası bir de 2-3 yaşında giyeceği CK geceliği aldı kuzu'ya ;)) Hatta hatırladıkça gülüyorum, mağaza'daki çinli kız 4 aylık  anne karnındaki bebeğe 2-3 yaş geceliği aldığımıza çok gülmüştü :))

   Şimdilik bu kadar..Arayı çok açmadan gelişmeleri sık sık yazacağım :)

   Sevgiler.

   Mutlu bir hafta dilerim herkese!

6 yorum:

tarih84 dedi ki...

işte kız babası, 2-3 yaşlık geceliğini bile düşünür, maşallah tütütütü:)

Allah sağlıkla tamamına erdirsin oda işleri hazır olunca beklemek daha bir sabırsız hal alacaktır. çok heyecanlandım doğrusu:)

oda bitincede fotoğrafları görmek isterdim.

mothercare favori mağazama henüz evlilik hele çocuk yok ama o mağazaya girince insanın evlenesi ardından hamile kalası geliyor o nasıl güzellik öyle. tek tek her detay düşünülüp zarifçe serilmiş .

renk konusuna gelirsek ben yıllarca pembe ve mavi renginden nefret ettim çok kalıplaşmış çok sıradan. beyaz uçuk sarı uçuk yeşil ve pudra rengi favorimdir.

cafenoHut dedi ki...

Eminim harika olmuştur odası. Seçim süper. Ben de olsam bunu tercih ederdim. Çok abartılı şeyler midemi bulandırıyor resmen:) Küçücük çocuk odasında şimdiden öyle süslemeler olursa büyüyünce bir Petek Dinçöz olmaması kaçınılmaz:)

cafenoHut dedi ki...

aayyy bir de geceliğe bayıldım.

ceydabural dedi ki...

hayırlısı olsun sağlıkla gelsin :)

yıldız dedi ki...

Uzuuun zaman olmuş uğramayalı bir bebiş haberi varmış;)çok çok sevindim,sağlıkla,huzurla gelsin;)

hayal-et dedi ki...

uzun zamandır uğramıyodum benimde bir bebeğim var 6 aylık o nedenle sanırım pek fırsat bulamadım. odasıda geceliğide çok güzel. sağlıkla gelsinde eskitsin hepsini. kıyafet sakın alma o kadar çok hediye geliyorki onları bile giydiremeden büyüyor bu kızlar. hediyeleri de hediye etmek zorunda kalacaksın. dediydi dersin:)